Srdcovky

Díky prosperujícímu podnikání máme možnost sponzorovat kulturu.
Festivaly

Festivaly

Našimi srdcovými záležitostmi jsou malé festivaly Deziluze a Habrovka.

Festival Deziluze se zaměřuje na podporu začínajících umělců ze všech možných odvětví - hudby, divadla, literatury, filmu i výtvarného umění. Festival probíhá v unikátním prostoru zámeckého pivovaru v Březnici, čímž se přispívá k údržbě a oživení nevyužívaných barokních prostorů.

Festival Habrovka působí jako velký piknik na Praze 4. Mezi kancelářskými budovami se skrývá malá zelená oáza kolem kostela. Tam probíhají dva dny v roce koncerty a divadla nemainstreamového charakteru. Program je vždy progresivní, čerstvý, mladý a často ideální pro rodiny s dětmi. 

Výtvarné umění

Následkem koronaviru vznikla unikátní Toilet Gallery v Pražské tržnici a Kotmel instalatéři financovali jejich vznik.
Uskupení 3Kurátorky dalo vybraným umělcům k dispozici veřejné toalety v Pražské tržnici. Každý z výtvarníků dostal k dispozici jednu kabinku. 

Hudba

V rámci seberealizace zakladatele firmy Martina Kotmela jsme začali organizovat Plumber nights. Koncerty pod širým nebem na komunitní zahrádce Burza#4 v Pražské tržnici. Série koncertů vznikla na podporu kultury, kterou zasáhla koronavirová krize.
Zorganizovali jsme koncerty:

Vyjádření našeho ředitele Martina Kotmela o Plumber nights:
,,Přátelé,
Na základě jarních událostí jsem se rozhodl uskutečnit svůj dlouhodobý sen - pořádat koncerty. Vedou mě k tomu mnohé důvody. Předně má láska k hudbě, touha iniciovat události s přesahem, ale hlavně uvědomění si důležitosti kultury ve společnosti. Dle mého názoru je schopnost projevovat a přijímat krásu to, co člověka odlišuje od ostatních bytostí. Kulturní prostředí dlouhodobě trpí nedostatkem financí a jarní omezení byla pro kulturní prostor devastující. Výsledkem těchto událostí a mých vnitřních pochodů je pořádání koncertů Plumber nights, ve spolupráci s komunitní zahrádkou Burza#4. Představíme vám čtyři české kapely na open-air koncertech s krásnou kulisou Pražské tržnice. První kapelou je moje srdeční záležitost již od dětství - Jablkoň. Přijďte si s námi vypít sklenku vína u kvalitního kulturního zážitku. 
Těším se 6.8. na viděnou,
Martin Kotmel, 
Váš instalatér."

V srpnu jsme se nadchli do Concept Art Orchestra a jejich skladby Země stoletá. Rozhodli jsme se nahrávku této skladby financovat.