Výměna sifonu

Připravit

Základ je správně si nakoupit. Umyvadlový sifon má standardně matku 5/4, dřezový 6/4. Vyberte si typ, který vám pasuje. Ideální je přijít do obchodu se starým sifonem, nebo jeho fotkou. Prodavači Vám rádi poradí.

Co budete potřebovat:

  • nový sifon
  • možná plochý šroubovák
  • plátek pilky na železo
  • odlamovací řezák
  • možná lepidlo na novodur

Rozebrat

Nejnáročnější může být napojení na původní rozvod odpadu. Pokud je ve zdi systém HT, není žádný problém. Zkontrolujeme gumičku, případně nahradíme novou. V případě starého lepeného systému očistíme, zbrousíme a přilepíme nový HT kus lepidlem na novodur.

Sestavit ,,na sucho”

Když máte hotové napojení do zdi, začněte skládat na sucho (bez gumiček). Zamyslete se nad tím, které části jak zkrátit. Zkraťte pilkou na železo a seskládejte na sucho (bez gumiček).

Nandat gumičky

Pokud to celé do sebe zapadá, nandáme na příslušná místa příslušná těsnění. Postupujte pomalu. Dejte pozor na směr konických gumiček. Dotahujte pouze rukou.

Otestovat

Pusťte do sifonu vodu. Zkontrolujte, zda nikde neteče. Pokud ano, zkuste dotáhnout závity. Pokud neteče, zašpuntujte umyvadlo, naplňte vodou a pusťte do sifonu plnou dardu. Pokud nikde nic nekape, byla Vaše výměna úspěšná!

Sifon pravidelně mechanicky čistěte.